uzdatniania wody

W stacjach uzdatniania wody najczęściej występującymi uszkodzeniami są awarie filtrów. Dotyczy to zarówno obudowy, jak i wkładów filtracyjnych. Możemy się także domyślać, że uszkodzenia te mogą wpłynąć na zwiększoną ilość żelaza oraz węgla w wodzie oraz spowolnienie procesu jej uzdatniania w razie zapchania wkładu filtracyjnego. Zmniejszone ciśnienie wody oraz jej zmienione właściwości chemiczne mogą być szybko odczuwalne dla użytkowników korzystających z ujścia, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej podjąć działania naprawcze.

kocioł gazowy

Regularny serwis kotła gazowego nie tylko przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy tego urządzenia, ale również jest gwarancją bezpieczeństwa jego użytkowników. Nawet stosunkowo niewielka awaria pieca może doprowadzić do ulatniania się gazu lub zatrucia tlenkiem węgla. Podpowiadamy, jak często należy serwisować kocioł gazowy i komu zlecić to zadanie.

Kotły olejowe

Kotły olejowe znajdują różne zastosowanie w naszych domach i mieszkaniach. Często wybierane są w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do sieci gazowej, a jednocześnie nie chcemy używać pieców opalanych paliwami stałymi. Chętnie wykorzystywane są również w domkach letniskowych, mieszkaniach bez centralnego ogrzewania (lub wyłączonego na czas awarii albo remontu) oraz ogrzewania pojedynczych pomieszczeń, np. poddasza lub domowego warsztatu. Jest wiele sytuacji, gdy zastosowanie kotła olejowego jest całkowicie uzasadnione - zarówno praktycznie, jak i ekonomicznie. Zanim jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto poznać kilka szczegółów na temat ich działania.

Kocioł kondensacyjny awaria

Kotły kondensacyjne cieszą się obecnie coraz większą popularnością na naszym rynku. To wygodne i funkcjonalne urządzenia, które mogą być zastosowane w domach ogrzewanych instalacją gazową. Ich główną zaletą jest możliwość odzyskiwania części energii cieplnej ze spalin produkowanych podczas spalania gazu, co pozytywnie wpływa na bilans energetyczny ogrzewanego obiektu. Są to urządzenia wydajne i dość sprawne pod względem technicznym, jednak pod wpływem intensywnej eksploatacji również mogą podlegać pewnym usterkom. W tym artykule przedstawimy najczęstsze przyczyny problemów z kotłami kondensacyjnymi, a także podpowiemy, w jaki sposób można ich uniknąć.

awaria pieca

Firma Viessmann zapewnia wysokiej jakości piece, które przystosowane są do intensywnej i długotrwałej pracy, gwarantują trwałość i niezawodność przez bardzo długi czas użytkowania. Jednak jak każde inne urządzenie mogą odmówić posłuszeństwa. W tym artykule podpowiemy, co trzeba zrobić, gdy pojawi się awaria pieca Viessmann.

Klimatyzacja w domu czy biurze sprzyja zachowaniu przyjemnej temperatury nawet w upalne dni. Jest to spore udogodnienie, które jednak pociąga za sobą konieczność dokonywania regularnych kontroli stanu urządzenia oraz czyszczenia klimatyzatora.

Wymienniki ciepła, ze względu na charakter swojej pracy, narażone są na działanie takich zanieczyszczeń jak kamień, związki wapna, paramagnetyki oraz inne szkodliwe związki występujące w instalacjach wodnych czy systemach grzewczych. Wszystko to osadza się na wymiennikach ciepła.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj ogrzewania wybierzemy, po dłuższym czasie używania kotła może dojść do jego awarii. Najlepszym sposobem, żeby szybko ją naprawić, jest wymiana uszkodzonych elementów. W tym celu trzeba zdobyć odpowiednie części zamienne. Jeśli chcemy mieć pewność, że po takiej naprawie piec znów będzie działać jak nowy, powinniśmy postawić na oryginalne, markowe części zamienne.

Kontrola pieca gazowego

Ogrzewanie powinno być wydajne, komfortowe i bezpieczne. Dlatego ważny jest nie tylko wybór kotła, ale również jego odpowiednia konserwacja. Jak dbać o kocioł gazowy, by w sezonie grzewczym nie spotkała nas żadna nieprzyjemna niespodzianka? Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym przeglądzie urządzeń grzewczych. Najlepiej zrobić to wiosną, wtedy mamy jeszcze dużo czasu na ewentualną naprawę lub wymianę pieca.

Kotły grzewcze

Od prawidłowego działania kotła grzewczego zależy komfort cieplny w naszym domu. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać usterki naszego pieca. Z niektórymi z nich możemy spróbować poradzić sobie na własną rękę, inne wymagają pomocy profesjonalistów z serwisu kotłów gazowych Poznań. Często pojawiające usterki nieco się różnią, w różnych typach kotłów grzewczych.

witamy

Witamy na naszym blogu.

Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty.

Będziemy na nim publikować artykuły ptrzedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi.