Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM
Kotły grzewcze

Od prawidłowego działania kotła grzewczego zależy komfort cieplny w naszym domu. Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać usterki naszego pieca. Z niektórymi z nich możemy spróbować poradzić sobie na własną rękę, inne wymagają pomocy profesjonalistów z serwisu kotłów gazowych Poznań. Często pojawiające usterki nieco się różnią, w różnych typach kotłów grzewczych.

 

Co nie działa w kotłach wiszących?

Kiedy kocioł wiszący nie pracuje, powinniśmy zacząć od sprawdzenia zasilania. Powodem może być po prostu awaria sieci elektrycznej, lub nieprawidłowe podłączenie kabla kotła do gniazdka. Jeśli na regulatorze kotła świeci się dioda, powinniśmy nacisnąć przycisk odblokowania usterki i spisać kod awarii z wyświetlacza naszego pieca. Zanim wezwiemy serwis kotłów gazowych, upewnijmy się jeszcze, że kurek gazowy jest otwarty. Zdarza się też, że kocioł nie działa, ponieważ pomieszczenie jest już po prostu zbyt nagrzane. Kocioł może także nie działać, bo się zapowietrzył – wtedy konieczne jest wezwanie fachowców. Po serwis powinniśmy też zadzwonić, kiedy kocioł nie wytwarza ciepłej wody – prawdopodobnie konieczne będzie w takiej sytuacji czyszczenie wymiennika spaliny-woda. A co jeśli nasz kocioł nie dogrzewa lub przegrzewa pomieszczenie? Najpierw powinniśmy spróbować zmienić ustawienia termostatu. Jeśli to nie pomoże, również musimy zadzwonić po serwisanta.

Usterki w kotłach stojących

Jeśli posiadamy kocioł stojący, który przestał pracować, również powinniśmy zacząć od sprawdzenia zasilania. Warto także przekonać się, czy kurek gazowy jest otwarty. Kolejny krok, to sprawdzenie instalacji olejowej oraz możliwości odbioru ciepła. Jeśli wszystko jest w porządku, a kocioł nie działa, może to znaczyć, że się zapowietrzył. Wówczas również konieczne jest wezwanie serwisu. Problemów z kotłem w sezonie grzewczym możemy uniknąć, pamiętając o regularnych przeglądach i konserwacji urządzenia. Warto o tym pamiętać, by zimą nie martwić się, że nasze ogrzewanie przestanie działać jak powinno.

V-SERWIS - Naprawa pieców i kotłów grzewczych w Poznaniu

V-SERWIS – autoryzowany serwis firmy Viessmann

Serdecznie witamy Państwa na stronie internetowej firmy V-SERWIS zlokalizowanej w Swarzędzu pod Poznaniem.

Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe sprzętów, urządzeń grzewczych, chłodniczych i klimatyzacyjnych, w tym kompleksowy serwis kotłów gazowych. Prowadzimy także przeglądy i naprawy rekuperatorów, czyli zaawansowanych centrali wentylacyjnych z wymiennikami ciepła, które w naszym kraju cieszą się coraz większą popularnością. Serwisujemy też m.in. stacje uzdatniania wody firm Epuro i CosmoWater, klimatyzacje Daikin i Mitsubishi oraz pompy ciepła Dimplex.

Należymy do Viessmann Service Group – zaplecza serwisu fabrycznego uznanej na całym świecie firmy Viessmann. Zapewniamy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne na terenie Wielkopolski.

Oferta części zamiennych

Poza świadczeniem usług serwisowych, V-SERWIS prowadzi magazyn części zamiennych. Nabędą w nim Państwo części do pieca oraz inne niezbędne elementy do urządzeń fabrycznych, w tym m.in. kotłów olejowych i kondensacyjnych produkowanych przez firmę Ferroli. Oferujemy możliwość zakupu w konkurencyjnych cenach, bez konieczności długiego oczekiwania na dostawę.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferta naszego przedsiębiorstwa kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw posiadających wskazane przez nas urządzenia. Proponujemy również możliwość stałego nadzoru urządzeń dla firm.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi serwisowe i przeglądowe które oferujemy, to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w konserwacji najwyższej klasy urządzeń różnych firm. Dlaczego jeszcze warto skorzystać właśnie z naszej pomocy?

  • Nasza oferta jest kompleksowa i zajmujemy się nie tylko kotłami, ale również serwisem stacji uzdatniania wody, klimatyzatorów oraz wymienników ciepła.
  • Dystrybuujemy części zamienne, dzięki czemu w razie awarii jesteśmy w stanie szybko wykonać nawet najbardziej kompleksową usługę naprawczą.
  • Dzięki specjalizacji w swoim fachu gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.
  • Niezwłocznie podchodzimy do naprawy, dlatego urządzenie jest szybko gotowe do ponownego użytku.
  • Zapewniamy nie tylko wysoką jakość wykonania usługi, ale również konkurencyjną cenę za jej realizację.
  • Dzięki zakładce o nazwie „Zgłoszenie serwisowe” dostępnej na naszej stronie internetowej, zlecenie wykonania serwisu jest szybkie i wygodne. Można w niej zasięgnąć również wielu użytecznych informacji o tym jak samemu sprawdzić stan urządzenia.
  • Cieszymy się bardzo dobrymi opiniami na lokalnym rynku, co najlepiej potwierdza profesjonalizm z jakim podchodzimy do każdej usługi serwisowej, od mniej skomplikowanego serwisowania palników, aż po kompleksowe naprawy różnego rodzaju urządzeń.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Swarzędzu pod Poznaniem i zapoznania się z dostępnymi ofertami. Rekomendujemy też skorzystanie z promocyjnych przeglądów eksploatacyjnych urządzeń grzewczych, które najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem sezonu.

 


 

viessmannferrolidimplexmitsubishi electric

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy