Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM

Blog

osad na kranie

Stacje do uzdatniania wody powoli zyskują na popularności w naszym kraju. Zmiękczacz wody jest najskuteczniejszym rozwiązaniem  problemów wywoływanych przez twardą wodę, powszechnie występującą w Polsce. Jest często wykorzystywany zarówno przez gospodarstwa wykorzystujące wodę wodociągową, jak i te korzystające z wody studziennej. Stacja do uzdatniania wody studziennej, poza zmiękczaczem posiada dodatkowe filtry oraz elementy odkażające filtrowaną wodę, ale nie ja one wpływu na omawiany tutaj problem.

woda z kranu

Oczyszczanie, odkamienianie lub uzdatnianie wody budzi coraz większe zainteresowanie w Polsce, w której twarda woda w kranie jest standardem w praktycznie całym kraju. Dlatego w tym artykule pokrótce wyjaśniamy różnice i działanie stacji do uzdatniania i zmiękczania wody.

piec gazowy

Ogrzewanie wody i pomieszczeń z użyciem gazu ziemnego jest jednym z najpowszechniejszych sposobów produkcji ciepła w domach i zakładach produkcyjnych. Jak każde urządzenie, każdy kocioł prędzej czy później ulegnie jakiejś awarii. Jedną z powszechniejszych usterek kotów gazowych jest ich samoczynne wyłącznie się w takcie pracy. Poniżej opiszemy powody, dla których dochodzi do takiej usterki, oraz to jak można jej zaradzić.

wentylacja

Usterka może pojawić się nawet w całkowicie poprawnie zamontowanym systemie wentylacji. Ważne, aby jak najszybciej zgłosić ten fakt do serwisu, ponieważ każda nawet najmniejsza usterka bezpośrednio wpływa na jakość powietrza. A jakie są najczęstsze powody usterek wentylacji?

naprawa kotła

Kotły grzewcze to centralne miejsca w każdej instalacji, od ich niezawodności działania zależy sprawność dostarczania ciepła do budynku, a także komfort użytkowania. Nie można zapominać, że jak każde urządzenie mechaniczne, które dodatkowo obecnie zwykle jest sterowane przez system czujników, może ulec awarii. Zobaczmy jak sobie z nimi radzić i co tak naprawdę może zepsuć się w kotle olejowym?

uruchomienie kotła

Pierwsze uruchomienie kotła powinno być wykonane przez instalatora z uprawnieniami, który posiada wiedze techniczną. Ważne jest to przede wszystkim dla bezpieczeństwa domowników, ale również dla zapewnienia gwarancji producenta urządzenia grzewczego.

kotłownia

Ogrzewanie domu jest kosztowne, dlatego należy poszukiwać takich sposobów, żeby było jak najbardziej oszczędne, proste i bezproblemowe. Dobry rozwiązaniem jest kocioł kondensacyjny, należący do nowoczesnych rozwiązań grzewczych.

kocioł gazowy

Wybór kotła do ogrzewania to ważna decyzja, przy czym na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów tego typu urządzeń, co może utrudnić wybór. W ostatnich latach w nowobudowanych domach najczęściej montuje się oszczędne kotły kondensacyjne, które jak się okazuje, są bardziej zaawansowanymi wersjami kotłów gazowych. Jak w praktyce wygląda działanie obydwu tych wariantów?

konserwacja pieca

Instalacje grzewcze podlegają okresowym przeglądom. Pozwalają one zapewnić bezpieczne użytkowanie instalacji gazowej w każdych warunkach. Przeglądu kotła gazowego nie da się przeprowadzić samodzielnie, potrzebne są ku temu odpowiednie uprawnienia. Dzisiaj zajmiemy się istotą przeglądów kotłów gazowych. Jak często je należy przeprowadzać? Komu je zlecać? Jakie czynności powinny być wykonane podczas przeglądu kotła gazowego?

kocioł gazowy naprawa

Prawidłowe funkcjonowanie kotła gazowego to pewność, że jego użytkowanie jest bezpieczne dla naszego zdrowia. To, jak będzie działał, w dużej mierze zależy od tego, jak o niego zadbamy. Jak więc konserwować kotły gazowe?

awaria ogrzewania w domu

Złośliwość rzeczy martwych, jaką są usterki kotłów gazowych, dopada nas najczęściej wtedy, gdy są najbardziej potrzebne. Zimna woda i wychłodzone mieszkanie w środku zimy są zmartwieniem, które może dopaść każdego z nas. Jakie są najczęstsze awarie kotłów gazowych? Poniżej przedstawiamy 3. najpopularniejsze.

piec gazowy

Sprawne i prawidłowe działanie urządzeń grzewczych takich jak piece gazowe zależy od ich właściwego montażu. Pierwsze uruchomienie kotła gazowego powinno być wykonane przez profesjonalnego, wykwalifikowanego pracownika serwisowego, aby było w pełni bezpieczne dla wszystkich domowników i zapewniało objęcie urządzenia gwarancją. Ile kosztuje takie uruchomienie?

uzdatniania wody

W stacjach uzdatniania wody najczęściej występującymi uszkodzeniami są awarie filtrów. Dotyczy to zarówno obudowy, jak i wkładów filtracyjnych. Możemy się także domyślać, że uszkodzenia te mogą wpłynąć na zwiększoną ilość żelaza oraz węgla w wodzie oraz spowolnienie procesu jej uzdatniania w razie zapchania wkładu filtracyjnego. Zmniejszone ciśnienie wody oraz jej zmienione właściwości chemiczne mogą być szybko odczuwalne dla użytkowników korzystających z ujścia, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej podjąć działania naprawcze.

kocioł gazowy

Regularny serwis kotła gazowego nie tylko przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy tego urządzenia, ale również jest gwarancją bezpieczeństwa jego użytkowników. Nawet stosunkowo niewielka awaria pieca może doprowadzić do ulatniania się gazu lub zatrucia tlenkiem węgla. Podpowiadamy, jak często należy serwisować kocioł gazowy i komu zlecić to zadanie.

Kotły olejowe

Kotły olejowe znajdują różne zastosowanie w naszych domach i mieszkaniach. Często wybierane są w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do sieci gazowej, a jednocześnie nie chcemy używać pieców opalanych paliwami stałymi. Chętnie wykorzystywane są również w domkach letniskowych, mieszkaniach bez centralnego ogrzewania (lub wyłączonego na czas awarii albo remontu) oraz ogrzewania pojedynczych pomieszczeń, np. poddasza lub domowego warsztatu. Jest wiele sytuacji, gdy zastosowanie kotła olejowego jest całkowicie uzasadnione - zarówno praktycznie, jak i ekonomicznie. Zanim jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto poznać kilka szczegółów na temat ich działania.

Kocioł kondensacyjny awaria

Kotły kondensacyjne cieszą się obecnie coraz większą popularnością na naszym rynku. To wygodne i funkcjonalne urządzenia, które mogą być zastosowane w domach ogrzewanych instalacją gazową. Ich główną zaletą jest możliwość odzyskiwania części energii cieplnej ze spalin produkowanych podczas spalania gazu, co pozytywnie wpływa na bilans energetyczny ogrzewanego obiektu. Są to urządzenia wydajne i dość sprawne pod względem technicznym, jednak pod wpływem intensywnej eksploatacji również mogą podlegać pewnym usterkom. W tym artykule przedstawimy najczęstsze przyczyny problemów z kotłami kondensacyjnymi, a także podpowiemy, w jaki sposób można ich uniknąć.