Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM

Blog

przegląd kotła gazowego

Nowoczesne kotły gazowe zapewniają wysoką efektywność cieplną. Odpowiednio dobrany model gwarantuje nie tylko wydajność, ale i oszczędność, co jest szczególnie ważne w sezonie grzewczym, gdy działa zasadniczo bez przerwy. W dobie rosnących cen za paliwa opałowe kwestie ekonomiczne mają szczególne znaczenie. Aby jednak kocioł gazowy zawsze działał nienagannie, powinien być poddawany regularnym przeglądom. Jest to konieczne również dla zachowania gwarancji. Jak często trzeba je wykonywać?

nowoczesny kocioł kondensacyjny

Kotły kondensacyjne to urządzenia grzewcze, które są bardziej ekologiczne i ekonomiczne w porównaniu z kotłami tradycyjnymi. Zapewniają wysoką sprawność cieplną, oszczędność i bezpieczeństwo. W dalszej części naszego wpisu wyjaśnimy, czym wyróżniają się kotły kondensacyjne i dlaczego warto się na nie zdecydować.

komin wentylacyjny

Wentylacja grawitacyjna nie zawsze zapewnia wydajną wymianę powietrza w pomieszczeniach. Jej działanie zależy od wielu czynników, w tym przede wszystkim temperatury powietrza oraz siły i kierunku wiatru. Czy istnieją skuteczne sposoby, aby poprawić ciąg w kominie wentylacyjnym? Poznaj kilka naszych praktycznych wskazówek.

brudna woda w kranie

Czysta woda jest bezwonna, a więc nie ma żadnego zapachu. Jakiekolwiek zmiany w tym zakresie mogą świadczyć o pogorszeniu jej parametrów, a nawet zanieczyszczeniu. Jakie mogą być tego przyczyny? Jak przeciwdziałać takim sytuacjom? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

wiszący na ścianie kocioł gazowy

Na rynku istnieją dwa typy kotłów do ogrzewania wody: jedno- i dwufunkcyjne. Jeśli planujemy zakup kotła gazowego do naszego domu, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będziemy go wykorzystywać. Podstawową różnicą w budowie tych maszyn jest sposób ogrzewania wody oraz wbudowana możliwość wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

zapleśniały klimatyzator

Zapleśniała klimatyzacja jest skutkiem braku czyszczenia serwisowego, a czasami wyjątkowo niekorzystnych warunków panujących w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dlaczego tak ważne jest utrzymywanie klimatyzacji w czystości?

zimna woda w kranie

Jednym z najpopularniejszych sposobów ogrzewania wody użytkowej oraz CO w Polsce jest stosowanie pieca gazowego. Piece takie, jak każde urządzenia ulegają zużyciu materiałowemu i awariom. Dlatego poniżej zamieszczamy listę rzeczy, które mogą być przyczyną nieogrzewania wody mimo włączenia urządzenia.

piecyk gazowy

Nowoczesne piece i kotły gazowe to urządzenia proste w obsłudze i eksploatacji. Czasem jednak, jak każdy sprzęt, psują się i nie odpalają. Poniżej zamieszczamy listę powodów, z których może tak się dziać oraz to jak jej sprawdzić i co należy w danym przypadku zrobić.

osad na kranie

Stacje do uzdatniania wody powoli zyskują na popularności w naszym kraju. Zmiękczacz wody jest najskuteczniejszym rozwiązaniem  problemów wywoływanych przez twardą wodę, powszechnie występującą w Polsce. Jest często wykorzystywany zarówno przez gospodarstwa wykorzystujące wodę wodociągową, jak i te korzystające z wody studziennej. Stacja do uzdatniania wody studziennej, poza zmiękczaczem posiada dodatkowe filtry oraz elementy odkażające filtrowaną wodę, ale nie ja one wpływu na omawiany tutaj problem.

woda z kranu

Oczyszczanie, odkamienianie lub uzdatnianie wody budzi coraz większe zainteresowanie w Polsce, w której twarda woda w kranie jest standardem w praktycznie całym kraju. Dlatego w tym artykule pokrótce wyjaśniamy różnice i działanie stacji do uzdatniania i zmiękczania wody.

piec gazowy

Ogrzewanie wody i pomieszczeń z użyciem gazu ziemnego jest jednym z najpowszechniejszych sposobów produkcji ciepła w domach i zakładach produkcyjnych. Jak każde urządzenie, każdy kocioł prędzej czy później ulegnie jakiejś awarii. Jedną z powszechniejszych usterek kotów gazowych jest ich samoczynne wyłącznie się w takcie pracy. Poniżej opiszemy powody, dla których dochodzi do takiej usterki, oraz to jak można jej zaradzić.

wentylacja

Usterka może pojawić się nawet w całkowicie poprawnie zamontowanym systemie wentylacji. Ważne, aby jak najszybciej zgłosić ten fakt do serwisu, ponieważ każda nawet najmniejsza usterka bezpośrednio wpływa na jakość powietrza. A jakie są najczęstsze powody usterek wentylacji?

naprawa kotła

Kotły grzewcze to centralne miejsca w każdej instalacji, od ich niezawodności działania zależy sprawność dostarczania ciepła do budynku, a także komfort użytkowania. Nie można zapominać, że jak każde urządzenie mechaniczne, które dodatkowo obecnie zwykle jest sterowane przez system czujników, może ulec awarii. Zobaczmy jak sobie z nimi radzić i co tak naprawdę może zepsuć się w kotle olejowym?

uruchomienie kotła

Pierwsze uruchomienie kotła powinno być wykonane przez instalatora z uprawnieniami, który posiada wiedze techniczną. Ważne jest to przede wszystkim dla bezpieczeństwa domowników, ale również dla zapewnienia gwarancji producenta urządzenia grzewczego.

kotłownia

Ogrzewanie domu jest kosztowne, dlatego należy poszukiwać takich sposobów, żeby było jak najbardziej oszczędne, proste i bezproblemowe. Dobry rozwiązaniem jest kocioł kondensacyjny, należący do nowoczesnych rozwiązań grzewczych.

kocioł gazowy

Wybór kotła do ogrzewania to ważna decyzja, przy czym na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów tego typu urządzeń, co może utrudnić wybór. W ostatnich latach w nowobudowanych domach najczęściej montuje się oszczędne kotły kondensacyjne, które jak się okazuje, są bardziej zaawansowanymi wersjami kotłów gazowych. Jak w praktyce wygląda działanie obydwu tych wariantów?