Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM
Kontrola pieca gazowego

Ogrzewanie powinno być wydajne, komfortowe i bezpieczne. Dlatego ważny jest nie tylko wybór kotła, ale również jego odpowiednia konserwacja. Jak dbać o kocioł gazowy, by w sezonie grzewczym nie spotkała nas żadna nieprzyjemna niespodzianka? Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym przeglądzie urządzeń grzewczych. Najlepiej zrobić to wiosną, wtedy mamy jeszcze dużo czasu na ewentualną naprawę lub wymianę pieca.

Przegląd techniczny urządzenia pozwala ustalić, w jakim piec jest stanie. To jednak nie wystarczy, żeby utrzymać go w dobrej kondycji. Do tego niezbędna jest jeszcze konserwacja kotła. Obejmuje ona czyszczenie pieca oraz wymianę zużytych podzespołów. Podczas serwisowania kotła grzewczego najważniejsza jest znajomość zaleceń producenta konkretnego urządzenia – wytyczne dotyczące różnych modeli kotłów są nieco inne. Profesjonalny serwisant musi zdawać sobie z tego sprawę. Poza tym, osoba zajmująca się serwisem kotłów powinna znać także Prawo budowlane. Najważniejsze, to nie przekładać serwisowania na ostatni moment. Kiedy przyjdą już pierwsze przymrozki, konieczność naprawy pieca może być poważnym problemem.

Co obejmuje kontrola kotła gazowego?

Kontrola pieca gazowego powinna obejmować serwis palników, filtrów wody i gazu, części spalinowej kotła oraz wymiennika ciepła. Celem kontroli jest ustalenie, czy przewody są szczelne i drożne, czy urządzenie regulacyjne działa prawidłowo i czy nie występują problemy z instalacją elektryczną. Podczas kontroli sprawdza się także czystość dysz, stan palnika i urządzeń zabezpieczających. Warto pamiętać, że kocioł utrzymany w dobrym stanie, dzięki regularnym kontrolom, jest nie tylko bezpieczniejszy, ale też wydajniejszy – prawidłowa praca kotła pozwala zaoszczędzić na kosztach paliwa potrzebnego do utrzymania ciepła w naszym domu. Dlatego, póki jeszcze nie jest za późno warto znaleźć fachowca, który wykona dla nas serwis kotłów gazowych. W ten sposób zyskamy pieniądze i poczucie  bezpieczeństwa.

V-SERWIS - Naprawa pieców i kotłów grzewczych w Poznaniu

V-SERWIS – autoryzowany serwis firmy Viessmann

Serdecznie witamy Państwa na stronie internetowej firmy V-SERWIS zlokalizowanej w Swarzędzu pod Poznaniem.

Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe sprzętów, urządzeń grzewczych, chłodniczych i klimatyzacyjnych, w tym kompleksowy serwis kotłów gazowych. Prowadzimy także przeglądy i naprawy rekuperatorów, czyli zaawansowanych centrali wentylacyjnych z wymiennikami ciepła, które w naszym kraju cieszą się coraz większą popularnością. Serwisujemy też m.in. stacje uzdatniania wody firm Epuro i CosmoWater, klimatyzacje Daikin i Mitsubishi oraz pompy ciepła Dimplex.

Należymy do Viessmann Service Group – zaplecza serwisu fabrycznego uznanej na całym świecie firmy Viessmann. Zapewniamy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne na terenie Wielkopolski.

Oferta części zamiennych

Poza świadczeniem usług serwisowych, V-SERWIS prowadzi magazyn części zamiennych. Nabędą w nim Państwo części do pieca oraz inne niezbędne elementy do urządzeń fabrycznych, w tym m.in. kotłów olejowych i kondensacyjnych produkowanych przez firmę Ferroli. Oferujemy możliwość zakupu w konkurencyjnych cenach, bez konieczności długiego oczekiwania na dostawę.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferta naszego przedsiębiorstwa kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw posiadających wskazane przez nas urządzenia. Proponujemy również możliwość stałego nadzoru urządzeń dla firm.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi serwisowe i przeglądowe które oferujemy, to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w konserwacji najwyższej klasy urządzeń różnych firm. Dlaczego jeszcze warto skorzystać właśnie z naszej pomocy?

  • Nasza oferta jest kompleksowa i zajmujemy się nie tylko kotłami, ale również serwisem stacji uzdatniania wody, klimatyzatorów oraz wymienników ciepła.
  • Dystrybuujemy części zamienne, dzięki czemu w razie awarii jesteśmy w stanie szybko wykonać nawet najbardziej kompleksową usługę naprawczą.
  • Dzięki specjalizacji w swoim fachu gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.
  • Niezwłocznie podchodzimy do naprawy, dlatego urządzenie jest szybko gotowe do ponownego użytku.
  • Zapewniamy nie tylko wysoką jakość wykonania usługi, ale również konkurencyjną cenę za jej realizację.
  • Dzięki zakładce o nazwie „Zgłoszenie serwisowe” dostępnej na naszej stronie internetowej, zlecenie wykonania serwisu jest szybkie i wygodne. Można w niej zasięgnąć również wielu użytecznych informacji o tym jak samemu sprawdzić stan urządzenia.
  • Cieszymy się bardzo dobrymi opiniami na lokalnym rynku, co najlepiej potwierdza profesjonalizm z jakim podchodzimy do każdej usługi serwisowej, od mniej skomplikowanego serwisowania palników, aż po kompleksowe naprawy różnego rodzaju urządzeń.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Swarzędzu pod Poznaniem i zapoznania się z dostępnymi ofertami. Rekomendujemy też skorzystanie z promocyjnych przeglądów eksploatacyjnych urządzeń grzewczych, które najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem sezonu.

 


 

viessmannferrolidimplexmitsubishi electric

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy