Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM
kotłownia

Niezależnie od tego, jaki rodzaj ogrzewania wybierzemy, po dłuższym czasie używania kotła może dojść do jego awarii. Najlepszym sposobem, żeby szybko ją naprawić, jest wymiana uszkodzonych elementów. W tym celu trzeba zdobyć odpowiednie części zamienne. Jeśli chcemy mieć pewność, że po takiej naprawie piec znów będzie działać jak nowy, powinniśmy postawić na oryginalne, markowe części zamienne.

Poszukajmy firmy, która oferuje części do pieca Viessmann, czy części Ferroli, lub inne markowe elementy – w zależności od tego, jakiej firmy jest kocioł, który odpowiada za ogrzanie naszego domu. Markowe części, to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Chociaż są dość kosztowne, to ich zakup wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem, niż w przypadku tańszych zamienników. Warto zamawiać części za pośrednictwem firmy zajmującej się serwisowaniem kotłów grzewczych – takie przedsiębiorstwa często mają dobre układy z dostawcami tego typu elementów, dlatego mogą zagwarantować nam, że wybrane części zamienne faktycznie są oryginalne. Pozwala to też na szybszą realizację zamówienia, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy nasz piec popsuł się w trakcie sezonu grzewczego.

Dbaj o swój piec

Właściciele kotłów grzewczych powinni pamiętać, że do wielu awarii kotłów mogłoby nie dojść, gdyby piec był poddawany regularnym przeglądom i pracom konserwacyjnym. Dlatego pamiętajmy, żeby po serwisantów nie dzwonić tylko w sytuacjach kryzysowych. Fachowcy powinny sprawdzać nasz piec co najmniej raz w roku – a najlepiej, jeśli przegląd zostanie wykonany po zakończeniu sezonu grzewczego, na wiosnę. Wtedy będzie sporo czasu na usunięcie ewentualnych usterek i wymianę uszkodzonych elementów pieca. Dbając o regularne kontrole stanu technicznego naszego pieca, unikniemy wielu kosztownych napraw i niedogodności, związanych z awarią pieca w środku zimy. Dlatego o naszym piecu powinniśmy pamiętać nie tylko wtedy, kiedy działa zapewniając nam ciepło w domu.