Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM
kotły pomieszczenie

Wymienniki ciepła, ze względu na charakter swojej pracy, narażone są na działanie takich zanieczyszczeń jak kamień, związki wapna, paramagnetyki oraz inne szkodliwe związki występujące w instalacjach wodnych czy systemach grzewczych. Wszystko to osadza się na wymiennikach ciepła.

Konsekwencją może być spadek efektywności wymiennika, a przez to podniesienie kosztów ogrzewania. W skrajnych przypadkach zabrudzenia odkładające się na wymienniku mogą doprowadzić do awarii całego urządzenia grzewczego, dlatego tak istotne jest prawidłowe i regularne czyszczenie wymienników ciepła. Powinno się to robić co najmniej raz na dwa lata, jeśli chcemy, by wymiennik służył nam długo i bez problemów. Podczas czyszczenia wymiennika ciepła usuwany jest cały kamień kotłowy, oraz szlam, który przez ten czas wytrącił cię z wody, znajdującej się wewnątrz instalacji grzewczej.

Nowoczesne metody czyszczenia wymienników ciepła

Najskuteczniejsze są nowoczesne metody czyszczenia wymienników ciepła, które stosują serwisy kotłów grzewczych. Takie metody bazują na czyszczeniu chemicznym. Do wymienników wtłaczane są bardzo silne środki – żeby nie stanowiły zagrożenia dla środowiska, czyszczenie odbywa się w zamkniętym obiegu, a preparaty są całkowicie biodegradowalne. Dużą rolę, poza samymi środkami chemicznymi, odgrywa tutaj także wysokie ciśnienie, które przyspiesza rozpuszczanie się osadów i odrywanie ich od powierzchni wymienników ciepła. Dodatkowo, takie czyszczenie pozwala zabezpieczyć wymienniki ciepła przed działaniem korozji – wynika to z procesu pasywacji, polegającego na tworzeniu się ochronnej powłoki, powstającej w wyniku działania środków chemicznych. Płukanie jest często powtarzane kilkukrotnie, aż wymiennik ciepła stanie się całkowicie wolny od zanieczyszczeń. Zdarza się, że po usunięciu kamienia, w wymienniku ciepła można dostrzec nieszczelności i ogniska rdzy – wtedy konieczna jest jego wymiana na nowy, sprawny sprzęt. Zwykle problem ten dotyczy jednak zaniedbanych wymienników, które nie były czyszczone przez okres dłuższy niż dwa lata.

V-SERWIS – usługi serwisowe w Poznaniu

W V-SERWIS oferujemy usługi serwisowe urządzeń grzewczych – w tym:

 • kotłów gazowych,
 • kotłów kondensacyjnych,
 • pomp ciepła.

Zajmujemy się również uruchamianiem, przeglądami, konserwacjami i naprawami:

 • stacji uzdatniania wody,
 • wentylacji mechanicznych,
 • rekuperatorów.

Poza tym prowadzimy sprzedaż części zastępczych do produktów Viessman oraz Ferroli.

Należymy do Viessmann Service Group – zaplecza serwisu fabrycznego uznanej na całym świecie firmy Viessmann. Jednakże, serwisujemy także m.in. stacje uzdatniania wody firm Epuro i CosmoWater, klimatyzacje Daikin i Mitsubishi oraz pompy ciepła Dimplex.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi serwisowe i przeglądowe które oferujemy, to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w konserwacji najwyższej klasy urządzeń różnych firm. Dlaczego jeszcze warto skorzystać właśnie z naszej pomocy?

 • Nasza oferta jest kompleksowa i zajmujemy się nie tylko kotłami, ale również serwisem stacji uzdatniania wody, klimatyzatorów oraz wymienników ciepła.
 • Dystrybuujemy części zamienne, dzięki czemu w razie awarii jesteśmy w stanie szybko wykonać nawet najbardziej kompleksową usługę naprawczą.
 • Dzięki specjalizacji w swoim fachu gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.
 • Niezwłocznie podchodzimy do naprawy, dlatego urządzenie jest szybko gotowe do ponownego użytku.
 • Zapewniamy nie tylko wysoką jakość wykonania usługi, ale również konkurencyjną cenę za jej realizację.
 • Dzięki zakładce o nazwie „Zgłoszenie serwisowe” dostępnej na naszej stronie internetowej, zlecenie wykonania serwisu jest szybkie i wygodne. Można w niej zasięgnąć również wielu użytecznych informacji o tym jak samemu sprawdzić stan urządzenia.
 • Cieszymy się bardzo dobrymi opiniami na lokalnym rynku, co najlepiej potwierdza profesjonalizm z jakim podchodzimy do każdej usługi serwisowej, od mniej skomplikowanego serwisowania palników, aż po kompleksowe naprawy różnego rodzaju urządzeń.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferta naszego przedsiębiorstwa kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw posiadających wskazane przez nas urządzenia. Proponujemy również możliwość stałego nadzoru urządzeń dla firm.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Swarzędzu pod Poznaniem i zapoznania się z dostępnymi ofertami. Rekomendujemy też skorzystanie z promocyjnych przeglądów eksploatacyjnych urządzeń grzewczych, które najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem sezonu.

 


 

viessmannferrolidimplexmitsubishi electric

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy