Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM

Kotły kondensacyjne cieszą się obecnie coraz większą popularnością na naszym rynku. To wygodne i funkcjonalne urządzenia, które mogą być zastosowane w domach ogrzewanych instalacją gazową. Ich główną zaletą jest możliwość odzyskiwania części energii cieplnej ze spalin produkowanych podczas spalania gazu, co pozytywnie wpływa na bilans energetyczny ogrzewanego obiektu. Są to urządzenia wydajne i dość sprawne pod względem technicznym, jednak pod wpływem intensywnej eksploatacji również mogą podlegać pewnym usterkom. W tym artykule przedstawimy najczęstsze przyczyny problemów z kotłami kondensacyjnymi, a także podpowiemy, w jaki sposób można ich uniknąć.

Co najczęściej się psuje w kotłach kondensacyjnych?

Jednym z najczęstszych problemów w kotłach kondensacyjnych jest zatkany syfon kondensatu. Wykorzystywany do ogrzewania domów gaz jest mieszanką zawierającą pewną ilość substancji zanieczyszczających, takich jak np. siarka. Substancje te podczas spalania wytrącają się z powstającej pary wodnej i z czasem mogą osadzać się na syfonie, prowadząc do jego zapchania. Wówczas pojawia się problem z prawidłowym odpływem skroplonej pary wodnej, która zaczyna wypełniać komorę spalania. W konsekwencji może dojść do awaryjnego wyłączenia się kotła. Na panelu informacyjnym pojawia się informacja o błędzie. W takich przypadkach warto skorzystać z usług fachowców specjalizujących się w naprawach kotłów kondensacyjnych. Usługi takie świadczy firma V-Serwis.

Kolejnym przykładem usterki jest zatkanie przepływu spalin w wymienniku ciepła. Podobnie jak w poprzednim przypadku tutaj również przyczyną są zanieczyszczenia zawarte w gazie. Usterka spowoduje wyłączenie się urządzenia w celu przeciwdziałania nadmiernego wzrostu ciśnienia.

Do usterek kotła może dojść również ze względu na wadliwy wentylator lub presostat. Wentylator odpowiada za przepływ spalin przez przewód spalinowy. W przypadku jego awarii spaliny nie opuszczają kotła, co prowadzi do wzrostu ciśnienia. Z kolei presostat jest czujnikiem generującym informacje o ciśnieniu w przewodzie. Usterka tego elementu może uniemożliwiać dokonanie pomiarów przez wentylator. Kocioł z uszkodzonym presostatem będzie się wyłączał.

Powyższe awarie to najczęstsze, chociaż nie jedyne przyczyny kłopotów z kotłami kondensacyjnymi. Większość ewentualnych usterek będzie sygnalizowana na panelu kontrolnym, dzięki czemu użytkownicy mają szansę podjąć szybkie i stosowne działania naprawcze. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie bezbłędnie zidentyfikować problem. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które specjalizują się w serwisie kotłów kondensacyjnych.

V-SERWIS – usługi serwisowe w Poznaniu

W V-SERWIS oferujemy usługi serwisowe urządzeń grzewczych – w tym:

 • kotłów gazowych,
 • kotłów kondensacyjnych,
 • pomp ciepła.

Zajmujemy się również uruchamianiem, przeglądami, konserwacjami i naprawami:

 • stacji uzdatniania wody,
 • wentylacji mechanicznych,
 • rekuperatorów.

Poza tym prowadzimy sprzedaż części zastępczych do produktów Viessman oraz Ferroli.

Należymy do Viessmann Service Group – zaplecza serwisu fabrycznego uznanej na całym świecie firmy Viessmann. Jednakże, serwisujemy także m.in. stacje uzdatniania wody firm Epuro i CosmoWater, klimatyzacje Daikin i Mitsubishi oraz pompy ciepła Dimplex.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi serwisowe i przeglądowe które oferujemy, to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w konserwacji najwyższej klasy urządzeń różnych firm. Dlaczego jeszcze warto skorzystać właśnie z naszej pomocy?

 • Nasza oferta jest kompleksowa i zajmujemy się nie tylko kotłami, ale również serwisem stacji uzdatniania wody, klimatyzatorów oraz wymienników ciepła.
 • Dystrybuujemy części zamienne, dzięki czemu w razie awarii jesteśmy w stanie szybko wykonać nawet najbardziej kompleksową usługę naprawczą.
 • Dzięki specjalizacji w swoim fachu gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.
 • Niezwłocznie podchodzimy do naprawy, dlatego urządzenie jest szybko gotowe do ponownego użytku.
 • Zapewniamy nie tylko wysoką jakość wykonania usługi, ale również konkurencyjną cenę za jej realizację.
 • Dzięki zakładce o nazwie „Zgłoszenie serwisowe” dostępnej na naszej stronie internetowej, zlecenie wykonania serwisu jest szybkie i wygodne. Można w niej zasięgnąć również wielu użytecznych informacji o tym jak samemu sprawdzić stan urządzenia.
 • Cieszymy się bardzo dobrymi opiniami na lokalnym rynku, co najlepiej potwierdza profesjonalizm z jakim podchodzimy do każdej usługi serwisowej, od mniej skomplikowanego serwisowania palników, aż po kompleksowe naprawy różnego rodzaju urządzeń.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferta naszego przedsiębiorstwa kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw posiadających wskazane przez nas urządzenia. Proponujemy również możliwość stałego nadzoru urządzeń dla firm.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Swarzędzu pod Poznaniem i zapoznania się z dostępnymi ofertami. Rekomendujemy też skorzystanie z promocyjnych przeglądów eksploatacyjnych urządzeń grzewczych, które najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem sezonu.

 


 

viessmannferrolidimplexmitsubishi electric

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy