Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM

Firma Viessmann zapewnia wysokiej jakości piece, które przystosowane są do intensywnej i długotrwałej pracy, gwarantują trwałość i niezawodność przez bardzo długi czas użytkowania. Jednak jak każde inne urządzenie mogą odmówić posłuszeństwa. W tym artykule podpowiemy, co trzeba zrobić, gdy pojawi się awaria pieca Viessmann.

 

Co zrobić, gdy piec nie działa?

Bez względu na rodzaj kotła, przede wszystkim należy sprawdzić poprawność podłączenia zasilania automatyki. Trzeba też upewnić się, czy nie zmieniono faz (np. poprzez inne włożenie wtyczki do gniazdka). Gdy na regulatorze świeci się czerwona dioda, należy nacisnąć przycisk odblokowania usterki i zapisać kod usterki z wyświetlacza. Oprócz tego trzeba sprawdzić, czy kurek gazowy jest otwarty oraz upewnić się, czy został zapewniony minimalny odbiór ciepła (a więc czy pomieszczenie nie jest zbyt nagrzane).

W przypadku kotłów stojących trzeba również skontrolować drożność instalacji olejowej. Jeśli wkładka oleju jest brudna, trzeba ją wymienić (podlega ona okresowej wymianie).

Ostatecznie, gdy dojedzie do zapowietrzenia kotła (użytkowanie na gazie płynnym), trzeba wezwać profesjonalny serwis. Również w przypadkach, gdy nie jesteśmy w stanie określić przyczyny usterki lub wyżej wymieniona działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, konieczne będzie skorzystanie z usług fachowców.

Co zrobić, gdy kocioł nie wytwarza ciepłej wody użytkowej?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić filtr na dopływie zimnej wody, gdyż niejednokrotnie to on jest przyczyną problemów. W przypadku kotłów wiszących należy również przekonać się, czy wymiennik spaliny-woda jest drożny. Jeśli nie jest drożny i konieczne jest czyszczenie, należy wezwać serwis.

Co zrobić, gdy kocioł niedogrzewa lub przegrzewa?

Może zaistnieć sytuacja, w której kocioł będzie generował problemy związane z niedogrzewaniem lub przegrzewaniem. Wówczas trzeba zacząć od wprowadzenia zmian temperatury na termostacie. Zmiany te trzeba dostosować do specyfiki posiadanej automatyki. Jeśli te działania nie przyniosą skutku, konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu.

V-SERWIS – usługi serwisowe w Poznaniu

W V-SERWIS oferujemy usługi serwisowe urządzeń grzewczych – w tym:

 • kotłów gazowych,
 • kotłów kondensacyjnych,
 • pomp ciepła.

Zajmujemy się również uruchamianiem, przeglądami, konserwacjami i naprawami:

 • stacji uzdatniania wody,
 • wentylacji mechanicznych,
 • rekuperatorów.

Poza tym prowadzimy sprzedaż części zastępczych do produktów Viessman oraz Ferroli.

Należymy do Viessmann Service Group – zaplecza serwisu fabrycznego uznanej na całym świecie firmy Viessmann. Jednakże, serwisujemy także m.in. stacje uzdatniania wody firm Epuro i CosmoWater, klimatyzacje Daikin i Mitsubishi oraz pompy ciepła Dimplex.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi serwisowe i przeglądowe które oferujemy, to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w konserwacji najwyższej klasy urządzeń różnych firm. Dlaczego jeszcze warto skorzystać właśnie z naszej pomocy?

 • Nasza oferta jest kompleksowa i zajmujemy się nie tylko kotłami, ale również serwisem stacji uzdatniania wody, klimatyzatorów oraz wymienników ciepła.
 • Dystrybuujemy części zamienne, dzięki czemu w razie awarii jesteśmy w stanie szybko wykonać nawet najbardziej kompleksową usługę naprawczą.
 • Dzięki specjalizacji w swoim fachu gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.
 • Niezwłocznie podchodzimy do naprawy, dlatego urządzenie jest szybko gotowe do ponownego użytku.
 • Zapewniamy nie tylko wysoką jakość wykonania usługi, ale również konkurencyjną cenę za jej realizację.
 • Dzięki zakładce o nazwie „Zgłoszenie serwisowe” dostępnej na naszej stronie internetowej, zlecenie wykonania serwisu jest szybkie i wygodne. Można w niej zasięgnąć również wielu użytecznych informacji o tym jak samemu sprawdzić stan urządzenia.
 • Cieszymy się bardzo dobrymi opiniami na lokalnym rynku, co najlepiej potwierdza profesjonalizm z jakim podchodzimy do każdej usługi serwisowej, od mniej skomplikowanego serwisowania palników, aż po kompleksowe naprawy różnego rodzaju urządzeń.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferta naszego przedsiębiorstwa kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw posiadających wskazane przez nas urządzenia. Proponujemy również możliwość stałego nadzoru urządzeń dla firm.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Swarzędzu pod Poznaniem i zapoznania się z dostępnymi ofertami. Rekomendujemy też skorzystanie z promocyjnych przeglądów eksploatacyjnych urządzeń grzewczych, które najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem sezonu.

 


 

viessmannferrolidimplexmitsubishi electric

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy