Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM

Kotły olejowe znajdują różne zastosowanie w naszych domach i mieszkaniach. Często wybierane są w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do sieci gazowej, a jednocześnie nie chcemy używać pieców opalanych paliwami stałymi. Chętnie wykorzystywane są również w domkach letniskowych, mieszkaniach bez centralnego ogrzewania (lub wyłączonego na czas awarii albo remontu) oraz ogrzewania pojedynczych pomieszczeń, np. poddasza lub domowego warsztatu. Jest wiele sytuacji, gdy zastosowanie kotła olejowego jest całkowicie uzasadnione - zarówno praktycznie, jak i ekonomicznie. Zanim jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto poznać kilka szczegółów na temat ich działania.

 

Główne korzyści z zastosowania kotłów olejowych

Nowoczesne kotły olejowe są doceniane przede wszystkim za zautomatyzowaną i praktycznie bezobsługową obsługę. W przeciwieństwie do paliw stałych olej spala się całkowicie, więc nie ma problemu z gromadzącym się popiołem czy też emisją do środowiska szkodliwych substancji. Prawidłowo działające kotły nie emitują trujących spalin, co jest doceniane ze względów ekologicznych. Piecyki olejowe są również mobilne, co również wpływa na łatwość regularnej eksploatacji. Stosunkowo długo utrzymują wysoką temperaturę, ogrzewając pomieszczenia nawet przez kilka godzin. Zapewniają one przyjemne ciepło, które nie wysusza i nie wymusza ruchu powietrza, a jednocześnie stwarza korzystny mikroklimat.

Bardzo ważne jest jednak stałe monitorowanie sprawności kotła. Chociaż nowoczesne urządzenia dostarczane przez sprawdzonych producentach powinny zapewniać bezproblemowe działanie przez długi czas, niezbędna jest kontrola. W przypadku jakichkolwiek problemów konieczne jest wykonanie profesjonalnego serwisu kotłów olejowych, czym zajmuje się Autoryzowana Firma Serwisowa V-SERWIS.

Koszty ogrzewania kotłami olejowymi

Ogrzewanie kotłem olejowym jest komfortowym rozwiązaniem, ale trzeba też liczyć się z nieco większymi kosztami eksploatacji w porównaniu z gazem ziemnym. Kwestia kosztów w dużej mierze zależy jednak od specyfiki użytkowania kotła oraz prawidłowego doboru odpowiedniego urządzenia. Trzeba też zwrócić uwagę na średnią sprawność kotła. Urządzenia od renomowanych producentach zwykle wyróżniają się sprawnością ok. 80-90%. Mniejsza sprawność może oznaczać znacznie większe zużycie paliwa, co będzie mieć przełożenie na wyższych kosztach eksploatacyjnych. Należy również dobrać moc urządzenia adekwatnie do wielkości pomieszczenia, które chcemy ogrzać. Im większa powierzchnia, tym potrzebna jest większa moc.

 

V-SERWIS – usługi serwisowe w Poznaniu

W V-SERWIS oferujemy usługi serwisowe urządzeń grzewczych – w tym:

 • kotłów gazowych,
 • kotłów kondensacyjnych,
 • pomp ciepła.

Zajmujemy się również uruchamianiem, przeglądami, konserwacjami i naprawami:

 • stacji uzdatniania wody,
 • wentylacji mechanicznych,
 • rekuperatorów.

Poza tym prowadzimy sprzedaż części zastępczych do produktów Viessman oraz Ferroli.

Należymy do Viessmann Service Group – zaplecza serwisu fabrycznego uznanej na całym świecie firmy Viessmann. Jednakże, serwisujemy także m.in. stacje uzdatniania wody firm Epuro i CosmoWater, klimatyzacje Daikin i Mitsubishi oraz pompy ciepła Dimplex.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi serwisowe i przeglądowe które oferujemy, to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w konserwacji najwyższej klasy urządzeń różnych firm. Dlaczego jeszcze warto skorzystać właśnie z naszej pomocy?

 • Nasza oferta jest kompleksowa i zajmujemy się nie tylko kotłami, ale również serwisem stacji uzdatniania wody, klimatyzatorów oraz wymienników ciepła.
 • Dystrybuujemy części zamienne, dzięki czemu w razie awarii jesteśmy w stanie szybko wykonać nawet najbardziej kompleksową usługę naprawczą.
 • Dzięki specjalizacji w swoim fachu gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.
 • Niezwłocznie podchodzimy do naprawy, dlatego urządzenie jest szybko gotowe do ponownego użytku.
 • Zapewniamy nie tylko wysoką jakość wykonania usługi, ale również konkurencyjną cenę za jej realizację.
 • Dzięki zakładce o nazwie „Zgłoszenie serwisowe” dostępnej na naszej stronie internetowej, zlecenie wykonania serwisu jest szybkie i wygodne. Można w niej zasięgnąć również wielu użytecznych informacji o tym jak samemu sprawdzić stan urządzenia.
 • Cieszymy się bardzo dobrymi opiniami na lokalnym rynku, co najlepiej potwierdza profesjonalizm z jakim podchodzimy do każdej usługi serwisowej, od mniej skomplikowanego serwisowania palników, aż po kompleksowe naprawy różnego rodzaju urządzeń.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferta naszego przedsiębiorstwa kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw posiadających wskazane przez nas urządzenia. Proponujemy również możliwość stałego nadzoru urządzeń dla firm.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Swarzędzu pod Poznaniem i zapoznania się z dostępnymi ofertami. Rekomendujemy też skorzystanie z promocyjnych przeglądów eksploatacyjnych urządzeń grzewczych, które najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem sezonu.

 


 

viessmannferrolidimplexmitsubishi electric

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy