Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM

Regularny serwis kotła gazowego nie tylko przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy tego urządzenia, ale również jest gwarancją bezpieczeństwa jego użytkowników. Nawet stosunkowo niewielka awaria pieca może doprowadzić do ulatniania się gazu lub zatrucia tlenkiem węgla. Podpowiadamy, jak często należy serwisować kocioł gazowy i komu zlecić to zadanie.

 

Korzyści wynikające z regularnego serwisu kotła gazowego

Zarówno polskie prawo budowlane, jak i producenci poszczególnych modeli kotłów gazowych jasno określają, z jaką częstotliwością należy serwisować instalacje grzewcze. Standardem jest wykonywanie przeglądu technicznego raz do roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Szacuje się, że znajdujący się w kotle gazowym palnik, w ciągu dwunastu miesięcy, pracuje przez ok. dwa tysiące godzin. Wynik ten można przełożyć na osiemdziesiąt trzy dni stałej eksploatacji. Jeżeli zależy nam na tym, aby urządzenie działało bez zarzutu przez wiele lat, to należy je regularnie serwisować i, w razie konieczności, wymieniać zużyte podzespoły.

Główne korzyści wynikające z regularnego serwisowania kotła gazowego:

 • wydłużenie żywotności urządzenia;
 • komfort i bezpieczeństwo użytkowników kotła;
 • niższe rachunki za ogrzewanie (regularnie serwisowany kocioł zużywa mniej paliwa, przez co jest bardziej wydajny);
 • możliwość wcześniejszego wykrycia poważniejszych awarii przekłada się na niższe koszty napraw.

 

Komu zlecić serwisowanie kotła?

Serwisowanie kotła gazowego mogą Państwo powierzyć naszym doświadczonym serwisantom. Odradza się wykonywać tę pracę samodzielnie, ponieważ bardzo łatwo uszkodzić poszczególne elementy pieca. Podczas wykonywania serwisu pracownik naszej firmy nie tylko oceni stan zabezpieczeń urządzenia, ale również sprawdzi jego działanie i oczyści wnętrze kotła z wszelkich zabrudzeń. Kontroli poddawane są także wszystkie elementy pieca, tj. palnik, wymiennik ciepła, filtry wody i gazu oraz część spalinowa kotła wraz z podzespołami.

V-SERWIS – usługi serwisowe w Poznaniu

W V-SERWIS oferujemy usługi serwisowe urządzeń grzewczych – w tym:

 • kotłów gazowych,
 • kotłów kondensacyjnych,
 • pomp ciepła.

Zajmujemy się również uruchamianiem, przeglądami, konserwacjami i naprawami:

 • stacji uzdatniania wody,
 • wentylacji mechanicznych,
 • rekuperatorów.

Poza tym prowadzimy sprzedaż części zastępczych do produktów Viessman oraz Ferroli.

Należymy do Viessmann Service Group – zaplecza serwisu fabrycznego uznanej na całym świecie firmy Viessmann. Jednakże, serwisujemy także m.in. stacje uzdatniania wody firm Epuro i CosmoWater, klimatyzacje Daikin i Mitsubishi oraz pompy ciepła Dimplex.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi serwisowe i przeglądowe które oferujemy, to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w konserwacji najwyższej klasy urządzeń różnych firm. Dlaczego jeszcze warto skorzystać właśnie z naszej pomocy?

 • Nasza oferta jest kompleksowa i zajmujemy się nie tylko kotłami, ale również serwisem stacji uzdatniania wody, klimatyzatorów oraz wymienników ciepła.
 • Dystrybuujemy części zamienne, dzięki czemu w razie awarii jesteśmy w stanie szybko wykonać nawet najbardziej kompleksową usługę naprawczą.
 • Dzięki specjalizacji w swoim fachu gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.
 • Niezwłocznie podchodzimy do naprawy, dlatego urządzenie jest szybko gotowe do ponownego użytku.
 • Zapewniamy nie tylko wysoką jakość wykonania usługi, ale również konkurencyjną cenę za jej realizację.
 • Dzięki zakładce o nazwie „Zgłoszenie serwisowe” dostępnej na naszej stronie internetowej, zlecenie wykonania serwisu jest szybkie i wygodne. Można w niej zasięgnąć również wielu użytecznych informacji o tym jak samemu sprawdzić stan urządzenia.
 • Cieszymy się bardzo dobrymi opiniami na lokalnym rynku, co najlepiej potwierdza profesjonalizm z jakim podchodzimy do każdej usługi serwisowej, od mniej skomplikowanego serwisowania palników, aż po kompleksowe naprawy różnego rodzaju urządzeń.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferta naszego przedsiębiorstwa kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw posiadających wskazane przez nas urządzenia. Proponujemy również możliwość stałego nadzoru urządzeń dla firm.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Swarzędzu pod Poznaniem i zapoznania się z dostępnymi ofertami. Rekomendujemy też skorzystanie z promocyjnych przeglądów eksploatacyjnych urządzeń grzewczych, które najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem sezonu.

 


 

viessmannferrolidimplexmitsubishi electric

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy