Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM

W stacjach uzdatniania wody najczęściej występującymi uszkodzeniami są awarie filtrów. Dotyczy to zarówno obudowy, jak i wkładów filtracyjnych. Możemy się także domyślać, że uszkodzenia te mogą wpłynąć na zwiększoną ilość żelaza oraz węgla w wodzie oraz spowolnienie procesu jej uzdatniania w razie zapchania wkładu filtracyjnego. Zmniejszone ciśnienie wody oraz jej zmienione właściwości chemiczne mogą być szybko odczuwalne dla użytkowników korzystających z ujścia, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej podjąć działania naprawcze.

 

Badania chemiczne składu wody

Z pewnością, tym, co pozwoli zapobiec częstym awariom, są badania chemiczne składu wody. Pozwalają one nie tylko na zmierzenie zawartości żelaza lub węgla, ale także dobór odpowiednich urządzeń i metody filtracji. Będziemy wtedy mogli mieć pewność, że filtry wykorzystywane w stacji będą mogły przeprowadzać filtrowanie bez częstego zapychania się.

Stosowanie rozbudowanego systemu uzdatniania wody

Nie jest również rozwiązaniem zastosowanie filtrów narurowych, jako jedynej metody oczyszczania wody. Same w sobie nie mają wystarczającej wydajności, aby uzdatnić płyny i zapewnić odpowiednie ciśnienie wody. Inne elementy, które powinny znaleźć się w stacji, to także dezynfekcja UV, odżelaziacz oraz filtr węglowy. Ważna jest także ich odpowiednia konfiguracja. 

Nieodpowiedni materiał wykonania instalacji

Nawet najlepsza stacja uzdatniania wody nie będzie działać sprawnie, jeżeli instalacja wodna będzie źle dobrana. Rozwiązaniem, które naraża stacje na uszkodzenia, jest stosowanie miedzianych rur w przypadku konieczności zmiękczenia wody. Będzie to powodować nie tylko uszkodzenia instalacji, ale też zabarwienie wody na pomarańczowo oraz także może zmieniać jej właściwości chemiczne. 

Dlaczego należy wykonać szybki serwis?

Szybki serwis stacji do uzdatniania wody to warunek konieczny, aby nie tylko zachować sprawność instalacji wodnej, ale także zdrowie korzystających z niej mieszkańców. Twarda woda z dużą zawartością żelaza wpływa zarówno na zdrowie naszej skóry, ale także daje się we znaki podczas wykonywania takich czynności jak pranie oraz sprzątanie. Wykorzystywanie takiej wody podczas gotowania również jest ryzykowne, ponieważ jej podgrzanie nie powoduje zmniejszenia się ilości tego pierwiastka w jej składzie.

V-SERWIS – usługi serwisowe w Poznaniu

W V-SERWIS oferujemy usługi serwisowe urządzeń grzewczych – w tym:

 • kotłów gazowych,
 • kotłów kondensacyjnych,
 • pomp ciepła.

Zajmujemy się również uruchamianiem, przeglądami, konserwacjami i naprawami:

 • stacji uzdatniania wody,
 • wentylacji mechanicznych,
 • rekuperatorów.

Poza tym prowadzimy sprzedaż części zastępczych do produktów Viessman oraz Ferroli.

Należymy do Viessmann Service Group – zaplecza serwisu fabrycznego uznanej na całym świecie firmy Viessmann. Jednakże, serwisujemy także m.in. stacje uzdatniania wody firm Epuro i CosmoWater, klimatyzacje Daikin i Mitsubishi oraz pompy ciepła Dimplex.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi serwisowe i przeglądowe które oferujemy, to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w konserwacji najwyższej klasy urządzeń różnych firm. Dlaczego jeszcze warto skorzystać właśnie z naszej pomocy?

 • Nasza oferta jest kompleksowa i zajmujemy się nie tylko kotłami, ale również serwisem stacji uzdatniania wody, klimatyzatorów oraz wymienników ciepła.
 • Dystrybuujemy części zamienne, dzięki czemu w razie awarii jesteśmy w stanie szybko wykonać nawet najbardziej kompleksową usługę naprawczą.
 • Dzięki specjalizacji w swoim fachu gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.
 • Niezwłocznie podchodzimy do naprawy, dlatego urządzenie jest szybko gotowe do ponownego użytku.
 • Zapewniamy nie tylko wysoką jakość wykonania usługi, ale również konkurencyjną cenę za jej realizację.
 • Dzięki zakładce o nazwie „Zgłoszenie serwisowe” dostępnej na naszej stronie internetowej, zlecenie wykonania serwisu jest szybkie i wygodne. Można w niej zasięgnąć również wielu użytecznych informacji o tym jak samemu sprawdzić stan urządzenia.
 • Cieszymy się bardzo dobrymi opiniami na lokalnym rynku, co najlepiej potwierdza profesjonalizm z jakim podchodzimy do każdej usługi serwisowej, od mniej skomplikowanego serwisowania palników, aż po kompleksowe naprawy różnego rodzaju urządzeń.

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Oferta naszego przedsiębiorstwa kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw posiadających wskazane przez nas urządzenia. Proponujemy również możliwość stałego nadzoru urządzeń dla firm.


Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Swarzędzu pod Poznaniem i zapoznania się z dostępnymi ofertami. Rekomendujemy też skorzystanie z promocyjnych przeglądów eksploatacyjnych urządzeń grzewczych, które najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem sezonu.

 


 

viessmannferrolidimplexmitsubishi electric

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy