Sprawne i prawidłowe działanie urządzeń grzewczych takich jak piece gazowe zależy od ich właściwego montażu. Pierwsze uruchomienie kotła gazowego powinno być wykonane przez profesjonalnego, wykwalifikowanego pracownika serwisowego, aby było w pełni bezpieczne dla wszystkich domowników i zapewniało objęcie urządzenia gwarancją. Ile kosztuje takie uruchomienie?

Pierwsze uruchamianie kotła gazowego

Przed uruchomieniem pieca gazowego Viessmann należy go odpowiednio zamontować i przygotować. Między innymi muszą zostać wykonane zgodnie z dokumentacją techniczną wszelkie połączenia z instalacją gazową oraz przyłącza elektryczne. Powinien być zapewniony odbiór przez fachowca instalacji gazowej, która zapewnia dostarczanie w czasie swojej pracy wymaganej ilości gazu przy zachowaniu odpowiedniego ciśnienia roboczego. Instalacja grzewcza musi być sprawdzona pod względem szczelności i odpowietrzenia oraz napełniona wodą.

Przygotowując kocioł gazowy do pierwszego uruchomienia należy także pamiętać o spełnieniu wszystkich wymogów prawnych oraz zaleceń producenta. Jest to bardzo ważne, ponieważ prawidłowo przygotowany kocioł uprawnia do bezpłatnego uruchomienia. Muszą być tylko spełnione warunki techniczne względem budownictwa, elektryczności, lokalizacji i wykonania instalacji z uwzględnieniem wentylacji oraz prawidłowego odprowadzania spalin. Klient zobowiązany jest jedynie do pokrycia kosztów dojazdu serwisanta. Jeśli jednak z jakichś powodów któryś z warunków nie zostanie spełniony, klient będzie musiał pokryć także dodatkowe koszta dopełnienia warunków technicznych.

Postaw na specjalistę

Pierwsze uruchomienie pieca gazowego musi zostać wykonane przez osobę o odpowiednich uprawnieniach. Specjalista w tej dziedzinie dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu może perfekcyjnie dostosować swoje umiejętności do obsługi konkretnego typu kotła. Zyskujemy w ten sposób pewność, że nasza instalacja grzewcza będzie długo funkcjonować prawidłowo, gwarancja producenta zostanie zachowana, a urządzenie nie zagrozi naszemu zdrowiu. Jest to także ważny element kosztów utrzymania – wyregulowany i sprawny kocioł gazowy to mniejsze rachunki.