Pierwsze uruchomienie kotła powinno być wykonane przez instalatora z uprawnieniami, który posiada wiedze techniczną. Ważne jest to przede wszystkim dla bezpieczeństwa domowników, ale również dla zapewnienia gwarancji producenta urządzenia grzewczego.

Kto może wykonać pierwsze uruchomienie kotła?

Uruchomienie kotła grzewczego zawsze musi odbyć się przez serwisanta, który ma uprawnienia gazowe i elektryczne. Kocioł powinien być podłączony hydraulicznie. Warunkiem pełnej gwarancji jest data uruchomienia, ale również data zakupu. Najlepiej zakupu kotła grzewczego dokonać na krótko przed instalacją. Każdy instalator musi sprawdzić poprawność instalacji, prawidłowe zamontowania urządzenia, wyregulować działanie kotła i przeprowadzić analizę spalin. Po czym zapoznaje użytkownika z obsługą urządzenia. Na podstawie wszystkich zebranych danych podpisuje protokół oraz gwarancję w zależności od wymogów producenta. Firma V-SERWIS Sp.J. specjalizuje się w serwisie urządzeń grzewczych. Obsługują urządzenia domowe oraz przemysłowe. Świadczą usługi gwarancyjne i pogwarancyjne.

Kotły gazowe do budynków mieszkalnych

Kotły gazowe stały się bardzo popularne. W zależności od potrzeb możemy wybrać jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny. Stosowane mogą być w mieszkaniach lub w domach jednorodzinnych. Najczęściej wybierane są piece dwufunkcyjne, które służą do podgrzewania wody oraz działają jako centralne ogrzewanie. Kotły gazowe CO charakteryzują się niskim zużyciem gazu, wysoką wydajnością i sprawnością. Kotły gazowe zapewniają komfort użytkowania oraz minimalizują koszty ogrzewania. Niemalże każdy producent wymaga pierwszego uruchomienia przez autoryzowany serwis, dla zachowania gwarancji. Ponadto należy pamiętać o regularnym serwisowaniu urządzenia. Pomimo iż kotły, które są w sprzedaży, charakteryzują się innowacyjną budową, nie należy zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu. Zabezpieczeniem powinien być czujnik czadu, gdyby doszło do nieprawidłowości w działaniu systemu grzewczego.