Stacje do uzdatniania wody powoli zyskują na popularności w naszym kraju. Zmiękczacz wody jest najskuteczniejszym rozwiązaniem  problemów wywoływanych przez twardą wodę, powszechnie występującą w Polsce. Jest często wykorzystywany zarówno przez gospodarstwa wykorzystujące wodę wodociągową, jak i te korzystające z wody studziennej. Stacja do uzdatniania wody studziennej, poza zmiękczaczem posiada dodatkowe filtry oraz elementy odkażające filtrowaną wodę, ale nie ja one wpływu na omawiany tutaj problem.

Czy biały osad na armaturze powstaje z powodu problemów w stacji?

Biało-szary osad na armaturze powodowany jest przez jony wapnia i magnezu, występujące w twardej wodzie, która nie powinna występować w instalacji z zamontowaną stacją uzdatniania. W 99% przypadków, z którymi ma do czynienia nasz poznański serwis stacji do uzdatniania wody, oznacza to problem ze stacją uzdatniania wody.  Poniżej prezentujemy listę potencjalnych problemów, które mogą być przyczyną nieprawidłowego działania zmiękczacza oraz ich rozwiązania.

  • Brak soli regeneracyjnej w zbiorniku — najczęstszy problem, czyli zapomnienie o uzupełnieniu soli tabletkowanej. Aby pozbyć się problemu, wystarczy ją uzupełnić.
  • Most solny — czyli zbrylenie się soli w zbiorniku, w warstwę, pod którą ukryta jest woda. Bryłę należy rozbić za pomocą długiego twardego przedmiotu, uważając, aby nie uszkodzić
  • Błędne parametry zmiękczacza — czyli złe ustawienie oprogramowania głowicy sterującej. Należy porównać je z instrukcją i skorygować.
  • Odkręcony bypass w zmiękczaczu wody — bypass pozwala na awaryjne ominięcie zmiękczacza przez przepływająca wodę. Niedokręcony zawór bypassa może przepuszczać twardą wodę bez naszej wiedzy.
  • Nieprawidłowy dobór urządzenia filtracyjnego — czyli kupno urządzenia o mocy zbyt małej jak na nasze potrzeby.

Jeżeli żaden z problemów na powyższej liście nie występuje, lub  jego usuniecie, nie poprawiło sytuacji, pozostaje tylko skontaktowanie się z serwisem. Mieszkańców Poznania i okolic serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy.