Nasze strony wykorzystują pliki cookies.    ROZUMIEM

Nowoczesne piece i kotły gazowe to urządzenia proste w obsłudze i eksploatacji. Czasem jednak, jak każdy sprzęt, psują się i nie odpalają. Poniżej zamieszczamy listę powodów, z których może tak się dziać oraz to jak jej sprawdzić i co należy w danym przypadku zrobić.

  1. Zasilanie — problem może leżeć w elektrycznym zasilaniu sterowników pieca. Sprawdź połączenie elektryczne: kabel, wtyczkę, bezpieczniki. Jeśli połączenie jest w porządku, zresetuj (wyłącz i włącz) urządzenie. Uważaj! Jeśli po resecie piecyk zacznie pracować, ale usłyszysz syczenie lub inne dźwięki, albo dojdzie do wycieku, natychmiast go wyłącz, zakręć zawór gazu i skontaktuj się z serwisem kotłów gazowych. W Poznaniu serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
  2. Ciśnienie wody w zbiorniku — piec może nie włączać się ze względów bezpieczeństwa, jeśli ciśnienie wody w zbiorniku jest zbyt duże. Należy wtedy poczekać, aż całość ostygnie i spróbować ponownie. Jeśli problem będzie powracał, może oznaczać:
  3. Zapowietrzenie instalacji grzewczej — powietrze ogrzewa się zdecydowanie szybciej od wody, co powoduje szybki wzrost ciśnienia w zbiorniku i awaryjne wyłączanie i blokadę pieca. Dlatego trzeba regularnie odpowietrzać swoją instalację.
  4. Awaria iskrownika — iskrownik może się zużyć lub zabrudzić. Jeżeli masz odpowiednie umiejętności i narzędzi, możemy spróbować ostrożnie zdjąć obudowę i wyczyścić iskrownik, nie ruszając pozostałych elementów urządzenia. Jeśli to nie pomoże, wezwij serwis.

Na koniec warto zaznaczyć, ze większości technicznych problemów z piecem można uniknąć, dzięki regularnej przeglądom, właściwym ustawieniom i użytkowaniu zgodnie z instrukcją obsługi. Jeśli twój piec gazowy nie włącza się i  mieszkasz w X, serdecznie zachęcamy do kontaktu z v-serwis. Oferujemy zarówno przegląd jak i serwis pieców gazowych.