Jednym z najpopularniejszych sposobów ogrzewania wody użytkowej oraz CO w Polsce jest stosowanie pieca gazowego. Piece takie, jak każde urządzenia ulegają zużyciu materiałowemu i awariom. Dlatego poniżej zamieszczamy listę rzeczy, które mogą być przyczyną nieogrzewania wody mimo włączenia urządzenia.

 

  1. Brudny filtr zimnej wody – jeśli filtr jest zbrudzony lub zużyty, piec gazowy nie grzeje wody lub ogrzewa ją niedostatecznie. Można ten filtr wymienić na nowy lub wyczyścić.
  2. Za małe ciśnienie wody – jeśli ten sam piec w jednym miejscu grzeje wodę, a w drugim nie (np. ciepła woda jest kuchni, ale nie w łazience) wina prawdopodobnie leży w instalacji wodnej. Przyczyną może być jej złe zaplanowanie, izolacja, zapchanie lub zapowietrzenie.
  3. Spadek wydajności palnika — możliwe, że w skutek gromadzenia się nagaru zmniejszy się płomień wewnątrz piecyka. W takim wypadku trzeba wyczyścić palnik.
  4. Zabrudzona nagrzewnica — kamień gromadzący się na nagrzewnicy utrudnia oddanie ciepła do wody. Należy ją wymontować i wyczyścić.
  5. Zła regulacja piecyka — błędne wykonanie regulacji, bez odpowiednich narzędzi i umiejętności może skutkować nieprawidłowym nagrzewaniem się wody.
  6. Uszkodzony czujnik wody — awaria czy zużycie się czujnika może sprawiać, że woda nie będzie się nagrzewać prawidłowo i konieczna będzie jego wymiana. Min. takie prace serwisowe piecy gazowych w Poznaniu oferuje nasza firma.

Czy te awarie odznaczają konieczność wymiany pieca?

Zazwyczaj nie. Jedyną ewentualnością, w której konieczna może być wymiana pieca, jest pierwotnie zamontowanie urządzenia zbyt małego do naszych potrzeb.  W wypadku awarii, niektóre naprawy można wykonać samemu, a ze wszystkimi poradzi sobie odpowiedni serwis. Jeśli jesteście Państwo z Poznania lub okolic, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Specjalizujemy się w naprawach piecy i kotłów gazowych.